Vdes 11 vjeçari pasi që hëngri një çokollatë me pluhur qumështi - Bota Sot
Vdes 11 vjeçari pasi që hëngri një çokollatë me pluhur qumështi

Ndryshe

Vdes 11 vjeçari pasi që hëngri një çokollatë me pluhur qumështi

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 06:30
Raffi Pownall

Një 11- vjeçar ka vdekur pasi hëngri një çokollatë e cila për të ishte e ndaluar.

Raffi Pownall u sëmur pasi hëngri katër pjesë të çokollatës ‘Morrisons’, të cilën ia dha babai i tij Thomas Pownall, të cilën e bleu në një dyqan të lirë.

Thomas kishte lexuar për përmbajtjen e kësaj çokollate e cila shkruante se ishte pa sheqer, por që në të vërtetë përmbante pluhur qumështi, shkruan The Sun.

Ai u përpoq të ndihmonte djalin e tij duke i dhënë atij aparatin e tij të frymëmarrjes dhe “EpiPen” para se të bënte thirrje për një ambulancë, por thuajse ishte tepër vonë.

Pas ekzaminimeve doli se ai vdiq nga anafilaksia, ku edhe i shkaktoi reagim të ashpër.

Baba i Raffi’t tha se bëri gjithçka që mundi pasi e pa reagimin, por e pati të pamundur të shpëtoi djalin e tij.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...