Fotografia që është bardhë e zi, por ju mund të mendoni se është me ngjyra - Bota Sot
Fotografia që është bardhë e zi, por ju mund të mendoni se është me ngjyra

Ndryshe

Fotografia që është bardhë e zi, por ju mund të mendoni se është me ngjyra

Më: 30 korrik 2019 Në ora: 08:09
Ilustrim

Një iluzion optik i jashtëzakonshëm ka ndarë përdoruesit e internetit në dy taborre mendimesh.

Bëhet fjalë për një fotografi të publikuar bardhë e zi, të disa nxënësve të një shkolle.

Fotografia tregon një grup vajzash të reja, të veshur me bluza me ngjyra të ndryshme.

Por, në një përspektivë më të ngushtë, studentët janë të “mbuluar” me vija të kuqe, blu, të verdha, portokalli dhe të gjelbra.

Një gjë e tillë thuhet se e mashtron trurin, duke i dhënë një iluzion ngjyrash të forta që shfaqen aty ku nuk ka. 

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...