Vetëvritet çifti pasi që nuk mund të përballonte faturat mjekësore

Ndryshe

Vetëvritet çifti pasi që nuk mund të përballonte faturat mjekësore

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 08:26
Brian Jones dhe Patricia Whitney-Jones

Një çift i moshuar pasi u vetëvrit në Washington State këtë javë, la disa shënime duke thënë se ata nuk mund të përballonin faturat mjekësore që ishin grumbulluar muajt e fundit, thanë autoritetet.

Burri, Brian Jones thirri policinë në Whatcom County menjëherë pas orës 8 të mëngjesit të mërkurën dhe tha: “Unë do të qëlloj veten time”, shkruajti zyra lokale në një postim në Facebook.

Policia iu përgjigj shtëpisë dhe përdori të hynte brenda. Pas rreth një ore, ata gjetën burrin dhe gruan e tij 76-vjeçare, Patricia Whitney-Jones, të pajetë, me plagë me armë në trupat e tyre, thanë policët.

Policia pasi hyri në shtëpi gjeti disa shënime që përshkruanin problemet e vazhdueshme të Patricia Whitney-Jones dhe pamundësinë e çiftit për të paguar faturat.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat