Burri që lindi fëmijë e pranon që meshkujt s’e kuptojnë sesa vuajnë gratë - Bota Sot
Burri që lindi fëmijë e pranon që meshkujt s’e kuptojnë sesa vuajnë gratë

Ndryshe

Burri që lindi fëmijë e pranon që meshkujt s’e kuptojnë sesa vuajnë gratë

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 06:37
Fredi Mekonell

Fredi Mekonell është një burrë transgjinor. Ai lindi si femër dhe ndoqi procedurat për t’u kthyer mashkull, por megjithatë e mbajti mitrën në trup dhe nuk e hoqi.

Më pas nisi udhëtimin për të mbetur shtatzënë duke përdorur një dhurues sperme.

Ai e solli djalin e tij në jetë duke qenë ligjërisht mashkull, pra, babai i fëmijës.

Image

Dhe e pranon. Burrat as që e kanë idenë se ç’do të thotë të lindësh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...