Viçi i lindur me "fytyrë njerëzore" - Bota Sot
Viçi i lindur me "fytyrë njerëzore"

Ndryshe

Viçi i lindur me "fytyrë njerëzore"

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 08:55
Pamje nga video

Një viç me 'fytyrë njerëzore' u lind në fshatin e vogël të Vila Ana, Argjentinë.

Kafsha për fat të keq vdiq brenda disa orësh pas lindjes, por pronari i saj e filmoi atë, kështu që pamjet u publikuan më vonë në YouTube.

Krijesa lindi me një hundë dhe gojë të vogël dhe gjendja e saj ishte aq e keqe sa luftonte të ngrinte kokën.

Eksperti i gjenetikës, Nicolas Magnago tha për mediat lokale se kafsha është lindur me një mutacion të rrallë gjenetik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat