Peshkatari kap peshkun që duket si alien - Bota Sot
Peshkatari kap peshkun që duket si alien

Ndryshe

Peshkatari kap peshkun që duket si alien

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 15:46

Një peshkatar mbeti pa fjalë kur kapi një krijesë që dukej si përbindësh nga një botë tjetër.

Peshku me syrin e madh dukej si alien, në pamje të parë, dhe është një specie e rrallë.

Por sigurisht që nuk është e panjohur për shkencën. Emrin latin e ka Kimeras Monstrosa Lineus, emërtim që e lidh me një krijesë mitologjike greke, me kokë luani dhe bisht dragoi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...