Kapet gjarpri “shqiptar” 1.8 metra i gjatë

Ndryshe

Kapet gjarpri “shqiptar” 1.8 metra i gjatë

Më: 29 shtator 2019 Në ora: 07:10
Bryce Lockett

Një gjuetar gjarpërinjsh ka futur në grackë një zvarranik të madh. Kapësi Bryce Lockett e quajti “Chonk” për shkak të pamjes së tij të guximshme, kuq e zi, ashtu si flamuri shqiptar.

Gjarpri 1.8 metra i gjatë u qëllua me pushkë nga Bryce në Brisbane, Australi. Në deklaratën që dha për mediat, Bryce tha se gjarpri ishte ushqyer mirë falë peshqve dhe bretkosave.

“Gjarpërinjtë e zinj me të kuq janë një nga gjarpërinjtë që hasen më shpesh në bregdetin lindor të Australisë dhe janë përgjegjës për një numër kafshimesh çdo vit”, njoftoi Muzeu Australian, në faqen zyrtare të internetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat