Luanët sulmojnë njëri-tjetrin në një betejë të tmerrshme, për luaneshën – një dëshmitar kap pamjet - Bota Sot
Luanët sulmojnë njëri-tjetrin në një betejë të tmerrshme, për luaneshën – një dëshmitar kap pamjet

Ndryshe

Luanët sulmojnë njëri-tjetrin në një betejë të tmerrshme, për luaneshën – një dëshmitar kap pamjet

Më: 18 nëntor 2019 Në ora: 08:12
Pamje nga video

Dy luanë gjigantë janë filmuar duke luftuar njëri-tjetrin në një video të filmuar nga vetëm pak metra larg.

Luanët, u filmuan duke rrëshqitur në rërë – me gjasë duke luftuar për një luaneshë – ndërsa një dëshmitar i tmerruar ndiqte. Në pamjet, bishat gjigante shihen duke u përplasur me njëri-tjetrin, duke vendosur kthetrat e tyre në lëkurën e rivalit të tyre.

Një luaneshë shihet në sfond duke ikur nga skena pasi dy “Mbretërit e xhunglës” vazhdojnë të luftojnë.

Videoja thuhet se është bërë në Tswalu Kalahari në Afrikën e Jugut nga udhëzuesi dhe fotografi privat Roger Bowren.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat