Iluzioni në Twitter: Vajza, a po largohet apo është duke ardhur? - Bota Sot
Iluzioni në Twitter: Vajza, a po largohet apo është duke ardhur?

Ndryshe

Iluzioni në Twitter: Vajza, a po largohet apo është duke ardhur?

Më: 18 nëntor 2019 Në ora: 18:18
Fotoja

Iluzionet optike shpesh janë konfuze dhe të vështira, dhe për shkak të disa prej tyre njerëzve madje grinden, por në fund të fundit, ato ende na argëtojnë, dhe në një moment, na mësojnë për trurin tonë dhe perceptimin mashtrues.

Disa ditë më parë, në Twitter u shfaq një fotografi që mashtroi shumë, duke shfaqur një kalë dhe një vajzë.

"Vajza po vjen, apo shkon", pyeti një komentues.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat