I keni parë në para, por a e dini se ku ndodhen urat që ndodhen të shtypura në to? - Bota Sot
I keni parë në para, por a e dini se ku ndodhen urat që ndodhen të shtypura në to?

Ndryshe

I keni parë në para, por a e dini se ku ndodhen urat që ndodhen të shtypura në to?

Më: 21 nëntor 2019 Në ora: 12:48
I keni parë në para, por a e dini se ku ndodhen urat që ndodhen të shtypura në to?

Hollandezi Robin Stam mori si ide në kartmonedhat e eurove urat e shënuara nga bankat evropiane dhe i bëri realitet. “Urat e Evropës’ janë ndërtuar pikërisht si fotot në kartmonedhat e eurove sipas ngjyrës dhe shkallës.

Më poshtë ju sjellim 4 urat nga të cilat janë frymëzuar për t’i vendosur edhe në kartmonedha.

Në shekullin e 20  urat po ndërtoheshin në një numër të madh si mundësi lidhëse midis qyteteve si dhe për të shkurtuar distancat.

Image
Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat