Jo vetëm moti i keq, por as vullkani nuk e trembi çiftin në ditën e dasmës - Bota Sot
Jo vetëm moti i keq, por as vullkani nuk e trembi çiftin në ditën e dasmës

Ndryshe

Jo vetëm moti i keq, por as vullkani nuk e trembi çiftin në ditën e dasmës

Më: 14 janar 2020 Në ora: 17:01
Kat Valfour dhe burrin e saj Chino

 

Vullkani Taal në Filipine disa milje larg vendit të dasmës së një çifti nuk ishte i mjaftueshëm për të ndaluar ditën e tyre të kurorëzimit.

Imazhet mahnitëse tregojnë vetëtimën vullkanike që ndriçon renë, pasi mijëra njerëz u detyruan të iknin. Por pamja e tmerrshme nuk arriti të trembë çiftin e ri Kat Valfour dhe burrin e saj Chino në ditën e tyre më të madhe.

Çifti i lumtur pozoi me krenari para reve të frikshme pasi u martuan jashtë në natyrë gjashtë milje larg vullkanit. Fotografi i dasmës, Randolf Evan tha për median se ishte nervoz gjatë gjithë punës së tij dhe ishte duke kontrolluar mediat sociale për ndonjë zhvillim të fundit.

Image
Kat Valfour dhe burrin e saj Chino

Gjithsesi çifti u martua dhe fotot e tyre me renë gjigande nga pas dolën të mrekullueshme. Shfletoni galerinë për të shikuar këtë ngjarje kaq të veçantë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat