Mund t’ju duket e shpifur, por ky djalë pi dhe lyen fytyrën me urinë çdo ditë. Cila është arsyeja - Bota Sot
Mund t’ju duket e shpifur, por ky djalë pi dhe lyen fytyrën me urinë çdo ditë. Cila është arsyeja

Ndryshe

Mund t’ju duket e shpifur, por ky djalë pi dhe lyen fytyrën me urinë çdo ditë. Cila është arsyeja

Më: 20 shkurt 2020 Në ora: 15:13
Harry Mataden

Disa studime sugjerojnë se një gotë verë e kuqe çdo ditë ndikon mirë në shëndetin tonë, por si është e vërteta e një gote urinë?

Këtë e tregon një 32-vjeçar nga Anglia. Harry Mataden ka deklaruar se ndihet më mirë se kurrë kur pi urinën e tij çdo ditë.

Madje e përdor për të lyer fytyrën pasi thotë se është kundër plakjes.

32-vjeçari filloi ta praktikonte rreth katër vite më parë pasi lexoi benefitet nga urina.

Tani pi çdo ditë 200 ml nga urina e tij që mund të qëndrojë rreth një muaj. Megjithëse e kishte të vështirë në fillim, Harry tha se tani urina e tij i shijon.

Për të mbajtur larg rudhat e moshës, ai masazhon lëkurën e tij çdo mëngjes. Me këtë procedurë, tregon se ndihet më i shëndetshëm, më i lumtur dhe më i zgjuar se kurrë më parë, duke pretenduar se pirja e urinës i kuroi depresionin.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat