Muzikantja luan me violinë teksa mjekët i heqin tumorin nga truri - Bota Sot
Muzikantja luan me violinë teksa mjekët i heqin tumorin nga truri

Ndryshe

Muzikantja luan me violinë teksa mjekët i heqin tumorin nga truri

Më: 21 shkurt 2020 Në ora: 00:19

Një muzikante ka luajtur me violinë teksa mjekët po e operonin duke i hequr një tumor nga truri, në spitalin “King’s College” në Londër.

Ekipi mjekësor kishte kërkuar nga Dagmar Turner, 53-vjeçare, që të luante instrumentin për t’u siguruar që pjesët e trurit të cilat kontrollojnë lëvizjet delikate të duarve dhe koordinimin nuk po dëmtohen gjatë operimit.

Turner ishte diagnostikuar me tumor në tru më 2013.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat