Koronavirusi: Elefantët dehen në uiski

Ndryshe

Koronavirusi: Elefantët dehen në uiski

Më: 19 mars 2020 Në ora: 15:45
Elefantët dehen në uiski

Në të gjithë botën ka tani 200,000 raste të konfirmuara të COVID-19 – por një tufë elefantësh në Kinë gjetën një mënyrë shumë argëtuese për të bërë shumicën e njerëzve duke e vendosur veten e tyre në izolim.

Bota është në kontrollin e pandemisë së koronavirusit, raporton “Mirror”.

Rreth globit ka tani më shumë se 200,000 raste të konfirmuara me numrin ndërkombëtar të vdekjeve afro 9,000.

Në Mbretërinë e Bashkuar numri i rasteve ka frikë të jetë deri në 55,000 me më shumë se 2,000 të konfirmuar.

Boris Johnson njoftoi se shkollat ​​do të mbyllen të Premten “deri në njoftimin e mëtejshëm” me dispozitat e bëra për fëmijët e punëtorëve kryesorë që të mund të jenë ende në gjendje të marrin pjesë në mënyrë që prindërit e tyre të mund të punojnë.

Image

Njerëzve u është kërkuar që të distancohen nga shoqëria me të tjerët dhe të shmangin tubimet siç janë pijetore, restorantet dhe teatri.

Dhe në një fermë në provincën Yunan, elefantët kishin avantazh shumë të plotë të situatës.

Tufa e 14 kafshëve madhështore shpërtheu në një fshat në përpjekje për të gjetur ushqim. Sidoqoftë, ata morën një “dhuratë” të lezetshme për përpjekjet e tyre kur hasën një 30 kg verë të madhe misri.

Pasi pinë shumë elefantët ishin keq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat