​Vjedhësit grabitën një ATM dhe e ngarkuan në kamion, por vjedhja iu dështoi shpejt

Ndryshe

​Vjedhësit grabitën një ATM dhe e ngarkuan në kamion, por vjedhja iu dështoi shpejt

Më: 6 maj 2020 Në ora: 10:01
Pamje nga vjedhja

Banorët e qytetit italian të Asiago xhiruan nga dritaret hajnat që vodhën një ATM nga një mur, por planet e tyre u prishën nga policia.

Videoja u shfaq në rrjetet sociale në prill, duke treguar hajdutët duke nxjerrë një ATM nga muri dhe e ngarkuan në një kamion.

Hajdutët fillimisht vodhën një kamion tërheqës në qytet dhe shkuan të vjedhin ATM-në më të afërt.

Banorët që regjistruan videon thirrën policinë dhe ajo arriti në kohën kur hajdutët ngarkuan ATM në kamion. Grupi i hajnave shpejt hyri në makinën e parkuar aty pranë dhe ikën, por sipas raporteve ata u kapën shpejt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat