Mjeku në pension u gjend para pyetjes së fundit në “Kush do të bëhet milioner?”, përgjigja e tij ishte e saktë, por jo atëherë kur duhej

Ndryshe

Mjeku në pension u gjend para pyetjes së fundit në “Kush do të bëhet milioner?”, përgjigja e tij ishte e saktë, por jo atëherë kur duhej

Më: 18 maj 2020 Në ora: 07:40
Andrew Townsley

Një mjek në pension u gjend para pyetjes së fundit në “Kush do të bëhet milioner” – por vendosi ta luante atë të sigurt dhe të marrë me vete 500,000 funte.

Sipas medieve britanike, Andrew Townsley, nga Glasgow, mund të ketë qenë konkurrenti i gjashtë që ka fituar çmimin maksimal në shfaqjen e ITV pasi, pasi të jetë përgjigjur saktë 14 pyetjeve.

Por, përballë një pyetje në motorsport, ai la sallën duke “marrë me vete” gjysmë milioni funte.

Dhe pyetja kryesore përfundimtare ishte: ‘Cila nga këto gara ikonike u mbajt e para?’

Opsionet ishin: A. Le Mans 24 Hours B. Monaco Grand Prix C. Indy 500 ose D. Isle Of Man TT.

Z. Townsley, i cili tha se do të përdorë paratë për një udhëtim në Niagara, përdori ndihmën e tij të fundit, duke telefonuar një mik, por as ndihmësi i tij i zgjedhur nuk e dinte përgjigjen.

Duke shpjeguar vendimin e tij për të marrë vetëm 500 mijë funte, ai tha: ‘Unë nuk e di përgjigjen dhe janë thjesht shumë para për të humbur’.

Pas kësaj, ai ka thënë një përgjigje supozuese, e cila për ironi ishte përgjigja e saktë.

Udhëheqësi i spektaklit Jeremy Clarkson e uroi atë duke thënë se ishte një ‘pretendent me të vërtetë i pabesueshëm’.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat