Dasmë me maska! Mjekët shqiptar martohen gjatë pandemisë - Bota Sot
Dasmë me maska! Mjekët shqiptar martohen gjatë pandemisë

Ndryshe

Dasmë me maska! Mjekët shqiptar martohen gjatë pandemisë

Më: 23 qershor 2020 Në ora: 12:29

Dy mjekë shqiptarë Livia Qose nga Tirana dhe Amir Mamusha nga Prizreni, të cilët jetojnë dhe punojnë në Ankara të Turqisë, i kanë dhënë fund beqarisë së tyre me një ceremoni të thjeshtë dhe me maska.
Ata e kishin planifikuar dasmën, para se të ndodhte pandemia e koronavirusit dhe për shkak të situatës ata bënë celebrimin e tyre vetëm me katër veta, ndërkohë që familjarët e tyre po e ndiqnin ceremoninë përmes rrjeteve sociale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat