Zhvishen doktoreshat, arsyeja do ju lërë pa fjalë - Bota Sot
Zhvishen doktoreshat, arsyeja do ju lërë pa fjalë

Ndryshe

Zhvishen doktoreshat, arsyeja do ju lërë pa fjalë

Më: 31 korrik 2020 Në ora: 10:40
Doktoresha

Një studim i nxjerrë së fundmi që turpëronte mjeket për publikimin e fotove me bikini, gjeti mbështetje edhe nga disa njerëz në internet.

Studimi: "Prevalenca e përmbajtjes joprofesionale në mediat sociale në mesin e kirurgëve të rinj” në një revistë, përcaktoi si të papërshtatshme nxjerrjen e fotove me bikini nga mjeket.

Kjo ngjalli pakënaqësi te stafi mjekësor, të cilët kanë krijuar edhe një hashtag në internet #MedBikini.

Mjeket kanë postuar foto me rroba banje dhe uniformë, për të kundërshtuar këtë studim seksist.

Image
Doktoresha
Image
Doktoresha
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat