Çifti përlotë botën para se të vdiste nga koronavirusi

Ndryshe

Çifti përlotë botën para se të vdiste nga koronavirusi

Më: 11 shtator 2020 Në ora: 19:03
Johnny Lee Peoples, 67-vjeç dhe gruaja e tij Cathy Darlene Peoples, 65

Një çift nga Karolina e Veriut kanë ndërruar jetë brenda pak minutave si rezultat i COVID-19, dhe atë duke ia mbajtur dorën njëri-tjetrit, shkruan New York Post.

Johnny Lee Peoples, 67-vjeç dhe gruaja e tij Cathy Darlene Peoples, 65, ndërruan jetë nga koronavirusi pas plotë një muaji betejë me COVID-19 në spitalin e Salsburyt.

Duke para se ishin në momentet e fundit të jetës, stafi i spitalit i vendosën në një dhomë së bashku ku i dhanë lamtumirën e fundit njëri-tjetrit.

“I futëm në të njëjtën dhomë, ia kapën njëri-tjetrit dorën dhe në një distancë kohore prej katër minutave kanë ndërruar jetë të dy”, thuhet në kumtesën e spitalit, transmeton KultPlus.

Dyshja ishin bashkë për 50 vite e të martuar për 48 vite. Shane tani ka mbetur me zemër të thyer për humbjen e prindërve. Varrimim i tyre është mbajtur pa pjesëmarrjen e familjarëve për të shmangur përhapjen e mëtejme të COVID-19.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat