Sikur të ishin miq! Pamje që tregojnë se si një australian ballafaqohet me një krokodil

Ndryshe

Sikur të ishin miq! Pamje që tregojnë se si një australian ballafaqohet me një krokodil

Më: 17 shtator 2020 Në ora: 15:38
Matt Wright

Për shumicën e njerëzve, pamja kur të afrohet një krokodil, me gojë të hapur, do të sillte frikën më të madhe ndoshta jetësore.

Dhe frika e tyre është me të drejtë e tillë, pasi takimet midis një njeriu dhe një krokodili zakonisht ka përfundime vdekjeprurëse për të parët.

Por, së paku sipas disa pamjeve, kjo nuk është e tillë për Matt Wright,.

“Manaxheri” i kafshëve ishte duke u përpjekur të pastronte një shteg lumi në territorin verior të Australisë – një rajon i njohur për lumenjtë e tij “të infektuar” nga krokodilë – kur takoi një të tillë.

Ai mund të shihet duke u përpjekur të largojë krijesën e gjatë katër metra.

Në një video në Instagram, Wright zhyt në mënyrë të përsëritur kokën e Bonecruncher ndërsa ai i afrohet atij dhe kolegut të tij, Tommy, në ujin deri në gju.

“Ne nuk mund të bëjmë asnjë punë, ai vazhdon të na ndjekë”, thotë Wright.

Dyshja shfaqen lehtësisht të irrituar, “duke urdhëruar krokodilin të qëndrojë në vend”.

Sipas shkrimit në fjalë, kjo nuk është hera e parë që Wright ndeshet me një krokodil – në fakt, dyshja duket se kanë zhvilluar një marrëdhënie të çuditshme gjatë viteve.

Pavarësisht nga natyra në dukje e ndërveprimit të tyre, Wright nxit cilindo që ndesh një krokodil të veprojë më me kujdes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat