Agoni gjashtë minutëshe: Alpinisti regjistroi momentin e takimit me një pumë

Ndryshe

Agoni gjashtë minutëshe: Alpinisti regjistroi momentin e takimit me një pumë

Më: 15 tetor 2020 Në ora: 15:47
Foto Ilustrim

Një alpinist në shtetin federal amerikan të Utah përjetoi frikën më të madhe në jetën e tij.

Kyle Burgess ishte duke u kthyer nga një shteg vrapimi në Slate Canyon, kur u ndesh me katër krijesa.

“Në të vërtetë, unë nuk e dija se çfarë ishin dhe zakonisht tërheq telefonin tim si,” Oh cool, kafshë”,” kujton në një intervistë me gazetarët, duke shtuar se ka parë të gjitha llojet e botës së egër.

Burgess e kuptoi shpejt se ishin këlyshë pumë. Para se të reagonte, njeriu 26-vjeçar Orem u gjend ballë për ballë me nënën e këlyshëve në një takim të tensionuar që e kapi kamera.

Ndryshe, ai tha se ato ishin gjashtë minutat më të gjata të jetës dhe se puma ka mundur ta mbys atë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat