​E vendosin në frigorifer, zgjohet 20 orë më vonë

Ndryshe

​E vendosin në frigorifer, zgjohet 20 orë më vonë

Më: 15 tetor 2020 Në ora: 18:23
Ilustrim

Policia në Indi shpëtoi një 74-vjeçar nga frigoriferi në të cilën e mbajti i vëllai, pasi familja supozoi se kishte vdekur.

Balasubramanian Kumar ishte aq i sëmurë sa nuk mund të ngrihej nga shtrati, kur familja e tij vuri re që ai ndaloi së lëvizuri të hënën pasdite.

Duke supozuar se ai ndërroi jetë, familja kërkoi që të dorëzohej një kuti frigorifer në mënyrë që të mund të ruanin trupin për të kryer ritualet e fundit.

Sidoqoftë, kur një punonjës i ndërmarrjes së ngrirjes erdhi ta merrte të nesërmen, ai vuri re se "trupi" i tij po jepte shenja jete.

Ai telefonoi anëtarët e familjes dhe kur kontrolluan, ata e kuptuan se Kumar ishte ende duke marrë frymë, dhe pastaj thirrën për ndihmë. Raportet e mediave lokale deklarojnë se burri kaloi rreth 20 orë në frigorifer.

Çështja u iniciua për sjellje nga pakujdesia në mënyrë që të rrezikonte jetën e njeriut, një veprim që rrezikon jetën ose sigurinë personale të të tjerëve.

Incidenti tërhoqi vëmendjen e vendit pas një raport tregon një video të Kumar duke u përplasur në frigorifer.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat