Njihuni me shtëpinë e çuditshme që kushton 2.5 milion €

Ndryshe

Njihuni me shtëpinë e çuditshme që kushton 2.5 milion €

Më: 17 nëntor 2020 Në ora: 15:38
Shtëpia “Flintstones”

Në Kaliforni po tërheq gjithnjë e më shumë vëmendjen e udhëtarëve, një shtëpi me një arkitekturë të çuditshme. E pagëzuar si Shtëpia “Flintstones”, për shkak të personazheve të serialit të famshëm të dinosaurëve vizatimorë, ajo ka një vlerë prej rreth 2.5 mln euro.

Kjo është shtëpia “Flintstones” në Kaliforni, me një vlerë marramendëse prej 2.5 milion euro. Ajo u krijua nga një arkitekt në SHBA, duke tërhequr vëmendjen e të gjithëve. E ngjashme me një kompleks shumëngjyrësh, superstruktura e lakuar qendron pranë një autostrade.

Në mure, mbizotërojnë ngjyrat vjollcë e portokalli dhe statujat e mëdha të dinosaurëve, personazhe të Flintstones, familjes televizive parahistorike që hyri në shtëpitë amerikane nga vitet 1960.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat