Pozat e pabesueshme të luanit në sulm, peshkaqenit në gjueti, finaliste të kompeticionit të botës së egër

Ndryshe

Pozat e pabesueshme të luanit në sulm, peshkaqenit në gjueti, finaliste të kompeticionit të botës së egër

Më: 21 nëntor 2020 Në ora: 21:46
Foto

Një luan madhështor, një peshkaqen i pamëshirshëm dhe një familje gepardësh që shikojnë nga kamera, ishin finalistet kompeticionit fotografik 2020 Wilderness Safaris.

Imazhet e ilustruara në galerinë e mëposhtme si pangolini me bark të zi apo shkaba në sfondin e hënës së plotë, ishin më të spikaturat në një seri shkrepjesh të mrekullueshme nga natyra.

Image
Luani mashkull në forcën e plotë të vrapit të sulmit
Image
Peshkaqen bisht-zi në ujërat e Scottburgh, Afrika e Jugut
Image
Shkaba fotografohet në sfondin e hënës së plotë në Masaai Mara, Kenia
Image
Ariu i murrme ne poze "shqetesimi"
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat