Cila nga makinat po bllokon trafikun?

Ndryshe

Cila nga makinat po bllokon trafikun?

Më: 21 shkurt 2021 Në ora: 21:19
Ilustrim

Të vësh trurin në punë me quize, enigma dhe gjëegjëza të ndryshme është gjëja më e mençur që mund të bëni. Në këtë mënyrë truri juaj do të funksionojë jashtëzakonisht shpejt dhe saktë.

Një ndër to është edhe enigma e mëposhtme që do ju vendosë trurin në punë.

7 makina janë takuar në një kryqëzim dhe është krijuar një bllokim trafiku. Nëse një makinë do largohej nga rruga, makinat e tjera do të lëviznin lirshëm në rrugën e tyre.

Cila është makina që po bllokon trafikun?

A e gjetët?

Nëse nuk e gjeni dot, përgjigjen e keni mëposhtë:

Të gjithë trafikun po e shkakton makina me numër 3. Nëse ajo largohet, makinat e tjera mund të lëvizin shumë lirshëm.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat