Burri u gjet duke marrë frymë brenda frigoriferit të morgut në Indi, shtatë orë pasi u shpall i vdekur

Ndryshe

Burri u gjet duke marrë frymë brenda frigoriferit të morgut në Indi, shtatë orë pasi u shpall i vdekur

Më: 21 nëntor 2021 Në ora: 17:37
Ilustrim

Një burrë indian i shpallur i vdekur pas një aksidenti rrugor tronditi të afërmit e tij kur e gjetën atë ende duke marrë frymë, pavarësisht një nate në frigoriferin e një morgu spitalor.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Srikesh Kumar u dërgua me urgjencë në një klinikë në një gjendje kritike pasi u godit nga një motoçikletë në Moradabad, në lindje të kryeqytetit Nju Delhi.

Ai u transportua në një institucion mjekësor privat ku u deklarua i vdekur nga mjeku, dhe më pas u transportua në një spital shtetëror për “pas vdekje” të premten.

“Zyrtari mjekësor i urgjencës e ekzaminoi atë. Ai nuk gjeti asnjë shenjë jete dhe për këtë arsye e deklaroi të vdekur”, ka thënë të dielën Rajendra Kumar, menaxherja mjekësore e spitalit.

Mjeku tha se policia u informua dhe trupi u vendos në frigoriferin e morgut derisa familja e tij mbërriti gjashtë orë më vonë.

Por “kur një ekip policie dhe familja e tij erdhën për të nisur dokumentacionin për autopsinë, ai u gjet i gjallë”, shtoi ai.

Rajendra Kumar tha se 45-vjeçari po i nënshtrohej trajtimit të mëtejshëm, por ishte ende në koma.

“Kjo nuk është asgjë më pak se një mrekulli”, shtoi ai.

Një hetim është duke u zhvilluar për të përcaktuar se si mjekët e deklaruan gabimisht atë të vdekur.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat