Hapet pishina më e thellë në botë

Ndryshe

Hapet pishina më e thellë në botë

Më: 22 nëntor 2021 Në ora: 23:25
Pishina e parë dhe më e thellë në botë me një pafundësi 360 gradë sapo është hapur në Palm Tower

Dubai e ka kthyer thyerjen e rekordeve botërore në një formë arti me kalimin e viteve, dhe Emirati tani ka një tjetër për të shtuar në listën e tij.

Pishina e parë dhe më e thellë në botë me një pafundësi 360 gradë sapo është hapur në Palm Tower, një hotel dhe ndërtesë banimi që ofron pamje mahnitëse të horizontit të Dubait.

E vendosur në një lartësi prej 200 metrash, Aura Skypool përfshin një kuvertë pishine prej 750 metrash katrorë në katin e 50-të të monumentit të ri.

Image

I përshkruar si “një ishull në qiell”, hapësira përmban gjithashtu një sallë pritjeje të mbushur me shtretër dielli VIP, si dhe një bar që shërben koktej dhe pjata tapas.

Ata që duan të zhyten thellë në pishinën me pllaka blu kanë mundësinë të rezervojnë një seancë në mëngjes ose në perëndim të diellit, shkruan CNN.

Tarifa e hyrjes fillon nga 46 dollarë për vizitat në mëngjes dhe rritet në 163 dollarë për një përvojë të plotë “ishullore” VIP me akses në të gjithë zonën e Aurës.

“Aura është vërtet ndryshe nga çdo destinacion tjetër në Emiratet e Bashkuara Arabe dhe në botë”, tha në një deklaratë muajin e kaluar Antonio Gonzalez, CEO i Sunset Hospitality, kompania që qëndron pas pishinës së pafundësisë.

Me pamje 360 ​​gradë të disa prej pamjeve më ikonike të botës, nga Palm Jumeirah i krijuar nga njeriu, që feston këtë vit 20 vjet nga ndërtimi i saj, deri te Burj Al Arab, Burj Khalifa dhe Ain Dubai,të gjitha në një pamje, është një destinacion i ri që të lë pa frymë që do të vazhdojë të shfaqë më të mirat e Dubait.

Lansimi i “Aura Skypool” vjen disa muaj pasi The View at The Palm, një kuvertë vëzhgimi 240 metra e lartë, u hap në katin e 52-të të kullës spektakolare, ndërsa ndërtesa përmban gjithashtu restorantin e parë SushiSamba në Lindjen e Mesme.

Ndërkohë, pishina e pafundësisë më e thella në botë brenda një ndërtese, një vend banje 293 mijë e 906 metra i lartë në katin e 77-të të Address Beach Resort në Portën Jumeirah të Dubait, u fut në Librin e Rekordeve Botërore Guinness në fillim të këtij viti.

Ndryshe nga Aura Skypool, pishina është e hapur vetëm për mysafirët e hotelit, të moshës 21 vjeç e lart. Megjithatë, darkuesit që rezervojnë një tavolinë në restorantin Zeta Seventy Seven në çati, i cili ndodhet pikërisht përballë pishinës, mund të shijojnë gjithashtu pamjen, si dhe një vështrim të mirë në pishinën që thyen rekord.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat