Një vajzë shëtit një djalë të ri ‘të lidhur me zinxhir’ nëpër një qendër tregtare

Ndryshe

Një vajzë shëtit një djalë të ri ‘të lidhur me zinxhir’ nëpër një qendër tregtare

Më: 25 janar 2022 Në ora: 19:18
Antea Ajbek dhe Renato Pirin

Një video e çuditshme e një vajze që shëtit një djalë “të lidhur për qafe” nëpër një qendër tregtare në Kroaci ka ngjallur reagime të shumta.

Sipas medieve të huaja, Antea Ajbek dhe Renato Pirin ia arritën shpejt qëllimit dhe u bënë të famshëm përtej kufijve të Kroacisë.

Dhe mediat kanë kontaktuar 24-vjeçarin Renato për të shpjeguar se për çfarë bëhej fjalë dhe çfarë donin të arrinin me regjistrimin, i cili shkaktoi reagime të dhunshme në publik.

“Ishte e gjitha vetëm një shaka… Nuk kishte shumë njerëz, qendra tregtare ishte gati të mbyllej. Fillimisht kontrolluam që nuk kishte fëmijë brenda dhe më pas vendosëm të argëtoheshim. Ne donim të shihnim se si do të reagonin njerëzit. Kryesisht ata qeshën dhe filmuar, nuk ka pasur asnjë reagim negativ”, thotë Renato.

Megjithatë, kur videoja u bë virale, filluan të vërshonin komentet negative.

Image
Antea Ajbek dhe Renato Pirin

“Komentet publike janë negative, por në privat na vijnë shumë mesazhe të bukura, shkruajnë se jemi të bukur, të pashëm, se jemi çift i bukur, na urojnë për guximin”, ka thënë Renato.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat