Gjarpri gjendet në avion - Bota Sot
Gjarpri gjendet në avion

Ndryshe

Gjarpri gjendet në avion

Më: 22 mars 2017 Në ora: 10:46
Gjarperi ne avion

Një gjarpër është gjetur në një avion i cili po fluturonte për në Anchorage të Alaskës.

Ai ishte lënë brenda bordit të avionit gjatë një fluturimi paraprak nga një pasagjer.

Pasagjerët nuk ishin në dijeni se aty ndodhej një gjarpër, derisa piloti i njoftoi: “Njerëz, ne kemi një gjarpër në avion, por nuk e dimë ku është”.

Gjarpri i verdhë me pesë këmbë nuk ishte helmues, dhe u vu re nga një djalë i cili ishte ulur ngjitur me vendin ku ndodhej kafsha, shkruan BBC.

Kur ai e pa, gjarpri ishte në gjumë dhe pjesërisht i mbuluar nga një çantë shpine në afërsi të pjesës së pasme të avionit. Sipas nënës së tij, Anna McConnaughy, nuk kishte shumë panik në bord.

Ajo shpjegoi që një pilot ka diskutuar me një mjek për të gjetur mënyrën e kapjes së tij.

Stafi më pas ka kapur gjarprin nga barku dhe është vendosur në një qese të plastikës të mbeturinave.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test