Mendoi se ishte një shtëpi e braktisur, kur hyri brenda i ndryshoi jeta përgjithmonë - Bota Sot
Mendoi se ishte një shtëpi e braktisur, kur hyri brenda i ndryshoi jeta përgjithmonë

Ndryshe

E enjte, 15 nëntor 2018

Mendoi se ishte një shtëpi e braktisur, kur hyri brenda i ndryshoi jeta përgjithmonë

Më: 2 dhjetor 2017 Në ora: 23:54
Ilustrim

Një vajzë nga Nevada në Shtetet Bashkuara të Amerikës ka bërë një udhëtim aspak të zakontë, për të gjetur një shtëpi, për të cilën gjyshi i saj i kishte treguar kur ajo ishte e vogël.

Shtëpia ndodhej në mes të pllajës së Nevadës. Gjetja e asaj shtëpi ishte e vështirë, por vajza arriti ta gjente.

Nuk e di se çfarë më shty drejt kësaj aventure të çmendur. Mbase mënyra se si gjyshi më kishte folur për të shtëpi. E pata të vështirë ta gjeja, por tani nuk dua të largohem më nga kështu. Do ta rregulloj dhe do jetoj këtu larg të gjithëve dhe gjithçkaje”,- ka thënë vajza.

Shtëpia ishte fshehur në mes të shkëmbinjve dhe vajza ka gjetur edhe ushqim brenda saj. Mbase kjo ka qenë arsyeja që ajo është dashuruar pas kësaj shtëpie.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test