“Dordolecit” i bie nga duart pankarta, kalimtarët afrohen për t’ia kthyer në vend – habiten kur e kuptojnë se është njeri - Bota Sot
“Dordolecit” i bie nga duart pankarta, kalimtarët afrohen për t’ia kthyer në vend – habiten kur e kuptojnë se është njeri

Ndryshe

E premte, 19 tetor 2018

“Dordolecit” i bie nga duart pankarta, kalimtarët afrohen për t’ia kthyer në vend – habiten kur e kuptojnë se është njeri

Më: 6 dhjetor 2017 Në ora: 15:49
Pamje nga video

Kalimtarët e rastit kurrë nuk kanë besuar se në qendër të qytetit do të hasin në një dordolec, e në veçanti një që do t’ua fusë frikën në palcë.

Jo çdo vit i ri është i mbushur me magji, borë dhe rehati. Ky dordolec po qëndronte pranë një dyqani dhe mbante në duar një pankartë me mbishkrimin “urime festat”, por kalimtarët nuk e dinin çfarë sekreti fshihej brenda tij.

Në një moment i bie pankarta nga duart, dhe kur qytetarët e vërejnë një gjë të tillë gjunjëzohen për ta kapur dhe ia kthyer në vend.

Por kurrë nuk kishin pritur që ky dordolec do të jetë një njeri i veshur me rroba të dordolecit. Për më shumë shikoni videon dhe do t’i kuptoni reagimet e qytetarëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test