Foto brenda burgut më të rrezikshëm në botë, vetëm ushtria mund ta ruajë - Bota Sot
Foto brenda burgut më të rrezikshëm në botë, vetëm ushtria mund ta ruajë

Ndryshe

E hënë, 22 tetor 2018

Foto brenda burgut më të rrezikshëm në botë, vetëm ushtria mund ta ruajë

Më: 10 dhjetor 2017 Në ora: 16:08
Nga burgu

Në El Salvador, në një burg të ruajtur nga ushtria, Adam Hinton fotografoi 10 personat më të rrezikshëm të këtij burgu nga 2,600 të burgosur që janë gjithsej.

Këta janë personat që kontrollojnë të gjithë burgun.

Rojet janë shumë të frikësuar për të hyrë brënda burgut për të mbajtur kontrollin dhe rregullin.

Image

Këto janë portretet e para të anëtarëve të grupit “La Mara Salvatrucha” (MS-13)

Pamjet e këtyre kriminelëve janë vërtetë të frikshme me gjithë ato tatuazhe në trup.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test