Ariu polar i zë pritën fokës - Bota Sot
Ariu polar i zë pritën fokës

Ndryshe

Ariu polar i zë pritën fokës

Më: 30 janar 2018 Në ora: 14:27
Pamje nga video

Një ari polar shumë i uritur tenton t'i zë pritën fokës që ta hajë si ushqim.

Dimrit është shumë e vështirë të zënë ushqim dhe çdo gjë sado e vogël që është ju ndihmon që të mbijetojnë.

Ariu e vëzhgon nga larg dhe pastaj në qetësi hyn në ujëra e ngadalë i shkon prapa fokës. Minuti është i madh nën ujë kur kërcen foka, duke i ikur ariut në atë moment. Por, në fund nga uji del ariu me prenë e tij. Shikoni videon.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test