Me nderime të larta, qenit "hero" të policisë i jepet lamtumira e fundit - Bota Sot
Me nderime të larta, qenit "hero" të policisë i jepet lamtumira e fundit

Ndryshe

E premte, 19 tetor 2018

Me nderime të larta, qenit "hero" të policisë i jepet lamtumira e fundit

Më: 31 janar 2018 Në ora: 07:06
Qeni 'hero'

Një qeni policie iu dha lamtumirae fundit si një hero nga oficerët në Arkansasin qendror.

Pajti kishte shërbyer si oficer i njësisë K-9 që nga viti 2013 në Lonoke County, në lindje të Little Rock.

Por disa muaj më parë, qeni u diagnostikua me kancer ne kocka.

Trajneri i tij, zëvendës i Brooks Grabill, tha se sëmundja e qenit po përparonte me shpejtësi dhe një veteriner rekomandoi që qeni të neutralizohej përfundimisht.

Mbi skanerin e policisë një dispeçer tha: "Kjo është udhëtimi i fundit i Pajt K-9! Faleminderit për shërbimin tuaj".

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test