Ajo që mbanë në gojë ky qen nuk është qese bërllogu – e vërteta i bëri të qajnë të gjithë - Bota Sot
Ajo që mbanë në gojë ky qen nuk është qese bërllogu – e vërteta i bëri të qajnë të gjithë

Ndryshe

E hënë, 22 tetor 2018

Ajo që mbanë në gojë ky qen nuk është qese bërllogu – e vërteta i bëri të qajnë të gjithë

Më: 2 shkurt 2018 Në ora: 18:51
Qeni me qesen në gojë

Shpesh në rrugë shohim qentë të lënë pas dore derisa kontrollojnë kontejnerët dhe qeset për të gjetur ushqim.

Por e njëjta nuk është me qenin të cilin po e shihni në fotografi. Ai në gojë është duke mbajtur një qese në të cilën të gjithë do të supozonin se ka ushqim, por nuk është ashtu.

Qeni në fotografi ka qenë miku i pandashëm i një gruaje që nuk kishte shtëpi, derisa edhe qeni ishte i tillë dhe së bashku kaluan kohë për vite të tëra.

Pasi qeni u adoptua nga një familje, ai nuk e harroi asnjëherë pronaren e vjetër. Çdo mbrëmje në orën nëntë qeni merr ushqimin nga shtëpia e tij dhe i dërgon gruas.

Kur njerëzit kanë marrë vesh të vërtetën, janë mahnitur dhe kanë qarë nga habia se si mund të jetë kaq e dashur me njeriun një kafshë.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test