Valixhja e vjetër i ndryshoi jetën, e gjeti në bodrum - Bota Sot
Valixhja e vjetër i ndryshoi jetën, e gjeti në bodrum

Ndryshe

E martë, 13 nëntor 2018

Valixhja e vjetër i ndryshoi jetën, e gjeti në bodrum

Më: 3 shkurt 2018 Në ora: 06:34
Ilustrim

Jo rrallëherë, duke rregulluar shtëpinë, njerëzit kanë gjetur gjëra të vjetra. Gjëra këto që kanë vlerë shumë të madhe materiale, por edhe historike.

Kështu, një amerikan 35-vjeçar, ka treguar për “Igmur”, pa dashur t’i bëhet publik emri për arsye personale, se ka gjetur një valixhe me 35 mijë dollarë të fshehur në bodrumin e tij të shtëpisë, transmeton.

“Jam befasuar me të vërtet, s’kam fjalë! Mund të them që kjo valixhe ma pandryshuar jetën!

Do të doja t’i falënderoja ata që i kanë fshur”, thotë ai duke qeshur.

Shtëpia ishte ndërtuar në vitet ’40 dhe familja e tij kishte vite që jetonte aty. Ai kishte rimodeluar katin e parë dhe të dytë, por bodrumit i kishte ardhur radha vetëm tani. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test