A e dini se… ? - Bota Sot
A e dini se… ?

Ndryshe

A e dini se… ?

Më: 3 shkurt 2018 Në ora: 23:43
Ilustrim

1. Gjatësia nga kyci i dorës deri tek bërryli është e njëjtë me gjatësinë e shputës së këmbës.

2. Zemra e njeriut rreh 101,000 herë në ditë. Gjatë jetës ajo do të rrahë rreth 3 bilion herë dhe do të pompojë rreth 400 milion litra gjak.

3. Goja juaj prodhon 1 litër pështymë në ditë.

4. Në përgjithësi njerëzit mund ta mbajnë frymën përreth një minutë. Rekordi botëror është 7 minuta e gjysmë

5. Në Zelandën e Re ka 4 milionë njerëz dhe 70 milionë dele.

6. Thëllëza është në gjendje që të jetojë pa ushqim 30 ditë.

7. Syri i një struci është më i madh se truri i tij.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera