Hoteli në “qiell”: Vendosja në dhomën me pamje nga 365 metra lartësi - Bota Sot
Hoteli në “qiell”: Vendosja në dhomën me pamje nga 365 metra lartësi

Ndryshe

E shtunë, 20 tetor 2018

Hoteli në “qiell”: Vendosja në dhomën me pamje nga 365 metra lartësi

Më: 4 shkurt 2018 Në ora: 20:39
Skylodge Adventure Suites

Skylodge Adventure Suites ka vendosur kapsula luksoze që qëndrojnë pezull 365 metra mbi tokë në luginën Urubamba në Andet peruan.

Është një njësi luksoze e akomodimit që ofron një panoramë mahnitëse panoramike të zonës përreth. Ky hotel i ashtuquajtur i varur përbëhet nga tre kabina luksoze me katër shtretër për tetë persona, një dhomë ngrënie dhe një banjë private me tualet ekologjik. 

Për të hyrë në dhomë, duhet ngjitur në një shteg të sigurt, ndërsa nga hoteli largoheni me zip line. Kabinat janë shtatë metra të gjera dhe dy metra të gjata, dhe janë bërë me dorë prej alumini të qëndrueshëm dhe polikarbonati i papërshkueshëm nga uji.

Vendosja në kapsulë kushton 450 dollarë amerikanë për një natë. Aty ofrohet darka dhe vera.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test