Toka i shembet nën këmbë, kalimtari shpëton në momentin e fundit - Bota Sot
Toka i shembet nën këmbë, kalimtari shpëton në momentin e fundit

Ndryshe

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Toka i shembet nën këmbë, kalimtari shpëton në momentin e fundit

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 09:37
Pamje nga video

Kalimtari i paemëruar nga Pilcomayo e Argjentinës, i ka shpëtuar vdekjes, pasi toka ku po shkelte u shemb vetëm sa ai u largua.

Skena dramatike ndodhi në një zonë të vërshuar, ku niveli i ujërave ka arritur deri në disa metra.

Ai po largohej nëpër një shteg poshtë shkëmbit, pranë lumit që rridhte me rrëmbim duke bartur sasi të mëdha dheu.

Në videon e mëposhtme, mund të shihni se si arriti ai të kalonte i pa lënduar, si dhe mobilizimin e qytetarëve për të shpëtuar një të re që kishte ngecur në veturë. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test