Qëndroi gjatë duke luajtur në telefon i ulur në guaskën e tualetit, i bie komplet zorra e trash - Bota Sot
Qëndroi gjatë duke luajtur në telefon i ulur në guaskën e tualetit, i bie komplet zorra e trash

Ndryshe

E mërkurë, 21 nëntor 2018

Qëndroi gjatë duke luajtur në telefon i ulur në guaskën e tualetit, i bie komplet zorra e trash

Më: 12 shkurt 2018 Në ora: 15:33
Pamje nga video

Buri i paemëruar nga Zhongshang i Kinës, është dërguar me urgjencë në spital gjatë mesnatës, pasi iu shkëput dhe i ra komplet zorra e trashë.

Ai kishe qëndruar gjatë i ulur në guaskën e tualetit, duke luajtur në telefon, teksa përpiqej të kryente nevojën.

Infermierët që shkuan për të intervenuar, janë befasuar me copëzën e gjatë rreth 16 centimetra, që i kishte dalë prej vrimës anale.

Atë e kanë diagnostikuar me shkarje të zorrës së trashë, që është një gjendje kur pjesë poshtme e organeve të brendshme e humbë lidhjen dhe shkëputet.

“Këtë gjendje ai e ka që nga mosha katërvjeçare, por nuk e ka trajtuar. Sikur të intervenonte mund të kapej dhe tani të ketë gjendje normale”, ka thënë mjekja që ishte në krye të operimit.

Në të njëjtën kohë, është bërë apel te të gjithë ata që ndonjëherë iu ka dalë zorra gjatë jashtëqitjeve, të bëjnë kontrolle të menjëhershme, sepse mund ta pësojnë njëjtë. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test