Pinguinët festojnë Shën Valentinin - Bota Sot
Pinguinët festojnë Shën Valentinin

Ndryshe

E mërkurë, 24 tetor 2018

Pinguinët festojnë Shën Valentinin

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 13:05
Pinguini

Pinguinët janë vënë në kërkim të dashurisë me zemra të mëdha të kuqe në një akuarium në San Francisko.

Në atë që është bërë një traditë vjetore e Shën Valentinit, biologët shpërndanë zemrat e kuqe për 14 pinguinët afrikanë në Akademinë e Shkencave të Kalifornisë të martën.

Kafshët i bartën zemrat në sqepin e tyre dhe ecëqn në në drejtim të foleve të tyre.

Zëdhënësja Kelly Mendez tha se shpesh është pinguini mashkull që e merr zemrën dhe e çon atë te partneri i tij.

Aktiviteti është pjesë e programit të shumimit të Akademisë për të ndihmuar në rritjen e popullsisë së pinguinëve, e cila është e rrezikuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test