Zbulim i madh: Mund të konceptoheni edhe në hapësirë - Bota Sot
Zbulim i madh: Mund të konceptoheni edhe në hapësirë

Ndryshe

Zbulim i madh: Mund të konceptoheni edhe në hapësirë

Më: 1 mars 2018 Në ora: 21:12
Ilustrim

Foshnjat minj kanë lindur të shëndetshme duke përdorë spermën e ngrirë dhe të ruajtur në një ambient pothuajse pa peshë në hapësirë.

Ekipi japonez prapa këtij eksperimenti që thyen gravitetin, nga International Space Station (ISS), ka thënë që transportimi i “farave të jetës” jashtë Tokës është i mundshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test