Burri i varfër gjeti një gur të zakonshëm në rrugë, i ndodh e pabesueshmja me atë që mëson më pas - Bota Sot
Burri i varfër gjeti një gur të zakonshëm në rrugë, i ndodh e pabesueshmja me atë që mëson më pas

Ndryshe

Burri i varfër gjeti një gur të zakonshëm në rrugë, i ndodh e pabesueshmja me atë që mëson më pas

Më: 3 mars 2018 Në ora: 17:08
Guri

Duket gur i rëndomtë, por këtij burri i ndryshoi komplet jetën

Një burri të varfër nga Tajvani i ka buzëqeshur jeta ndërkohë që po ecte në rrugë.

Ai gjeti një gur i cili në pamje të parë dukej i zakonshëm, por në fakt kishte një vlerë monetare të madhe.

Pasi e inspektoi, i varfri kuptoi se nuk ishte një gur rruge dhe vendosi ta dërgonte tek një specialist gurësh të çmuar.

Rezultoi se smeraldi i maskuar si gur vlente rreth 500 mijë dollarë.

Jeta e tij ndryshoi tërësisht dhe pa frikë mund të themi se i buzëqeshi fati.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test