Ja përse është e ndaluar në Emiratet Arabe të postoni foto të stuhive! - Bota Sot
Ja përse është e ndaluar në Emiratet Arabe të postoni foto të stuhive!

Ndryshe

Ja përse është e ndaluar në Emiratet Arabe të postoni foto të stuhive!

Më: 7 mars 2018 Në ora: 11:46
Ilustrim

Në Emiratet e Bashkuara Arabe është e paligjshme të postosh foto “online” të stuhive apo përmbytjeve pasi postimi i këtyre fenomeneve dënohet me ligj.

Ministri i Brendshëm i këtij vendi tha se fotot e përmbytjeve prishin imazhin e vendit dhe do të ndëshkohen me një gjobë deri në  200 mijë euro.

Kjo erdhi pas shumë fotove të postuara “online” pas shirave të rrëmbyeshëm që goditën Emiratet Arabe, duke shkaktuar bllokim rrugësh dhe anulim fluturimesh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test