Njeriu më i vjetër në botë: Dua ta lë duhanin, por nuk më lejon djalli - Bota Sot
Njeriu më i vjetër në botë: Dua ta lë duhanin, por nuk më lejon djalli

Ndryshe

E hënë, 15 tetor 2018

Njeriu më i vjetër në botë: Dua ta lë duhanin, por nuk më lejon djalli

Më: 30 maj 2018 Në ora: 18:46
Fredi Blom, 114 vjeçar, nga Republika e Afrikës së Jugut

Fredi Blom, 114 vjeçar, nga Republika e Afrikës së Jugut, është duke pritur konfirmimin e rekordit të Ginis si njeriu më i vjetër në botë.

Ai ka deklaruar se dëshiron ta lë duhanin, por "djalli nuk e lejon".

Blom ka punuar shumë gjatë gjithë jetës së tij. Së pari ka punuar në fermë dhe më pas në ndërtimtari në sistemin e aparteidit të Afrikës së Jugut, dhe tani ai është duke pritur që zyrtarisht të njihet “njeriu më i vjetër në botë”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test