Shoferi i kamionit ringjallet 1 orë pasi kishte vdekur: U ktheva me një mesazh për ju, atje kam parë… - Bota Sot
Shoferi i kamionit ringjallet 1 orë pasi kishte vdekur: U ktheva me një mesazh për ju, atje kam parë…

Ndryshe

E martë, 16 tetor 2018

Shoferi i kamionit ringjallet 1 orë pasi kishte vdekur: U ktheva me një mesazh për ju, atje kam parë…

Më: 2 qershor 2018 Në ora: 16:21
Alfonso Tiziano

Një shofer kamioni nga kryeqyteti italian Romë, ka rrëfyer eksperiencën e tij të pazakontë.

Shoferi mori në telefon urgjencën dhe u shpjegoi se ishte duke vdekur dhe u transportua për në spital i pajetë.

Ai pësoi atak kardiak në zemër dhe u shpall i vdekur.

Për mrekulli, pas treçerek ore, shoferi i quajtur Alfonso Tiziano u rikthye në jetë.

Ai rrëfen:

E vetmja gjë që më kujtohet është se kam filluar të shoh dritë dhe të ecja drejt saj. Kjo ishte gjëja më e bukur që kisha parë ndonjëherë dhe ai dukej aq i lumtur kur mori krahun tim dhe më tha: “Kjo nuk është koha jote, ti nuk duhet të jesh këtu. Duhet të kthehesh, ka akoma gjëra që duhet të bësh”.
Mjekët u habitën kur pas 45 minutash, zemra filloi t’i rrihte përsëri.

Dr. Sabino Lasala shpjegon:

Ne po përballemi me një rast unik. Do të studiojmë gjithçka në detaje. Nesër kolegët amerikanë do të vijnë në Romë. Kjo është ringjallja”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test