Një objekt i çuditshëm nxirret nga hunda e një 15-vjeçari - Bota Sot
Një objekt i çuditshëm nxirret nga hunda e një 15-vjeçari

Ndryshe

E mërkurë, 17 tetor 2018

Një objekt i çuditshëm nxirret nga hunda e një 15-vjeçari

Më: 5 qershor 2018 Në ora: 20:12
Objekti i gjetur

Një 15-vjeçar në Britani të Madhe ishte ankuar për një bllokim në vrimat e hundës dhe shkarkimin për 5 vjet me radhë, por askush nuk e dinte se me çfarë problemi po përballej.

Por, kur ai shkoi te mjekët në Livingston të Skocisë, ata i gjetën në hundë një trup të huaj 2.5cm të gjatë në flegrën e tij të majtë.

Objekti interesant kishte shkaktuar kruajtje ndërsa po rritej brenda hundës.

Sipas një raporti, mjekët ishin gjithashtu të hutuar për atë që gjetën pasi nuk arritën ta identifikojnë origjinën e tij.

Specialistët e veshëve, hundës dhe fytit hodhën një mikroskop në vrimat e hundës për të gjetur se çfarë po shkaktonte problemin.

Skanimi i sinuseve të tij zbuloi pastaj një masë të parregullt të vendosur në kalimin e tij të hundës së majtë që po e shkatërronte sekretin e tij.

Djali, i cili nuk kishte vështirësi në mësim, mohoi të kishte vendosur diçka në hundë.

Në inspektimin më të ngushtë, objekti ishte i mbuluar me material të errët, të një natyre të pa identifikuar.

Mjekët arritën të nxjerrin objektin e çuditshëm nëpërmjet gojës së djaloshit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test