Rekuni u lëshua në natyrë pas ngjitjes së suksesshme në rrokaqiej - Bota Sot
Rekuni u lëshua në natyrë pas ngjitjes së suksesshme në rrokaqiej

Ndryshe

E hënë, 15 tetor 2018

Rekuni u lëshua në natyrë pas ngjitjes së suksesshme në rrokaqiej

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 23:39
Rekuni u lëshua në natyrë pas ngjitjes së suksesshme në rrokaqiej

Kafsha u lirua pasi shpëtoi gjersa u ngjit në një ndërtesë 25-katëshe në Shën Pal, në Minnesota.

Një rakun u bë ikonë e internetit sot, kur u pa nga banorët e një ndërtesë 25 katëshe gjersa po ngjitej në ndërtesë për të shpëtuar nga rënia.

Ngjitja e kafshëve në pjesën e jashtme të ndërtesës në qytetin e Shën Palit, u shikua të martën në të gjithë botën në mediat sociale. Turma njerëzisht po ashtu e vëzhguan ngjitjen e kafshën në 25-ëshen pa asnjë problem.

Pavarësisht shqetësimit të gjerë për sigurinë e tij rekuni arriti në majën e ndërtesës në 3 të mëngjesit ku po e priste një kurth me ushqim për mace.

"Ishte e çiltër për të parë dje," i tha BBC-së një qytetar pasi  e pa rakunin e sigurt në çati. "Nuk mund ta imagjinoja se si do të përfundonte kjo mirë për të."

Furça e kafshëve me famë ndërkombëtare filloi të hënën, kur ajo fillimisht ishte ndotur në çatinë e një zyre pranë ndërtesës dy katëshe. Besohet të ketë qenë atje për dy ditë pa ushqim ose ujë, para se të hiqet nga punëtorët e mirëmbajtjes.

Në vend që të gjente siguri në nivelin e rrugës, megjithatë, ai u hodh në Kullën UBS, një nga rrokaqiejt më të mëdhenj në qytet, ku me sa duket filloi të ngjitej jashtë ndërtesës - duke u ngjitur, poshtë dhe nganjëherë anash. Posa ka mbërritur në kulm, mirëmbajtësi e kanë marrë dhe shërbimet për kafshë e kanë liruar atë në natyrë dhe të ushqyer mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test