Qeni që di më shumë se 1,000 fjalë - Bota Sot
Qeni që di më shumë se 1,000 fjalë

Ndryshe

Qeni që di më shumë se 1,000 fjalë

Më: 1 korrik 2018 Në ora: 10:15
Qeni që di më shumë se 1,000 fjalë

E keni menduar ndonjëherë se një qen mund të mbajë mend emra lodrash, objektesh dhe t'i tërheqë ato varësisht se si e urdhëroni?

Qeni Collie e ka kujtesën më të madhe që është testuar ndonjëherë në qenie jo njerëzore.

Collie i di 1,022 lodra të ndryshme dhe mund t’i tërheqë ato sipas emrit që kanë.

Ajo gjithashtu kupton emrat e zakonshëm, si shtëpi dhe pemë, dhe mund të nxjerrë kuptimin e fjalëve të reja në bazë të atyre që tashmë i di.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...