Kanceri sa një top futbolli - Bota Sot
Kanceri sa një top futbolli

Ndryshe

Kanceri sa një top futbolli

Më: 5 korrik 2018 Në ora: 13:56
Amar Samad

Mjekët indianë kanë larguar me sukses një tumor të madhësisë së tipit të futbollit që kishte ngulfatur fytyrën e një 19-vjeëari, gjatë një operacioni që zgjati 14 orë.

Deformimi jo normal i Amar Samad kishte mbyllur atë në shtëpi dhe kishte probleme edhe me shikim, për të ngrënë, madje edhe për të marrë frymë.

Tumori me peshë 4.8kg ishte rritur ngadalë për dhjetë vjet, duke mbuluar një pjesë të madhe të anës së majtë të fytyrës së tij.

Tash Samad është në gjendje të mirë, pas rikuperimit të fytyrës së tij.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...